Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 9 lipca 2024
0:50 minut

09 lipca 2024 roku na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbyło się szkolenie dla dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicach środowiskowych z terenu gminy Koziegłowy, którego współorganizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Szkolenie zorganizowano w ramach działań prewencyjno-promocyjnych w rolnictwie indywidualnym pod hasłem „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Celem realizowanych działań było zwiększenie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa podczas wakacji na terenach wiejskich oraz promowanie odpowiednich zachowań, które mogą zapobiec wypadkom w gospodarstwie rolnym.

Dzieci biorące udział w szkoleniu miały okazję zapoznać się z różnymi aspektami bezpieczeństwa, uczestniczyły w praktycznych warsztatach oraz brały udział w quizach i zabawach edukacyjnych. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i opiekunów, co wskazuje na potrzebę organizowania podobnych wydarzeń w przyszłości, aby skutecznie promować bezpieczeństwo wśród najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu