• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

25.08.2020 Artykuł archiwalny

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie online. Program prewencyjny – „Prewencja wypadkowa”

Zapraszamy do  uczestnictwa w bezpłatnym programie prewencyjnym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy pod nazwą  „Zarządzanie bezpieczeństwem pracy – prewencja wypadkowa”.

Do programu zapraszamy w pierwszej kolejności przedstawicieli zakładów pracy, w których w ubiegłych latach odnotowano wypadki przy pracy. Poprzez ukierunkowane szkolenia mające na celu upowszechnianie aktualnie obowiązujących przepisów problematyki zarządzania bhp oraz merytoryczne wsparcie - chcemy Państwu pomóc w wyeliminowaniu lub przynajmniej maksymalnym ograniczeniu zagrożeń wypadkowych w Waszych przedsiębiorstwach.

W związku z powyższym zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 1 września 2020 r. w godzinach od 10:00 – 12.00 za pomocą komunikatora internetowego  SKYPE.

Link do szkolenia zostanie udostępniony po przesłaniu karty zgłoszenia.

Pracodawcy, którzy wezmą udział w szkoleniu otrzymają bezpłatne wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy, a po przystąpieniu do programu otrzymają stosowne zaświadczenie o ukończeniu programu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o potwierdzenie obecności przedstawiciela Państwa firmy na ww. adres e-mail lub dzwoniąc pod nr telefonu 32 60-41-103 w terminie do dnia 28 sierpnia 2020 roku.

 

Kilka informacji o programie

 

Celem programu jest działanie na rzecz ograniczenia zagrożeń wypadkowych w zakładach. Program przeznaczony jest dla pracodawców zatrudniających do 50 pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowanych pracodawców z sektora budowlanego oraz wykorzystujących maszyny produkcyjne.

Z nami zyskasz:

  • Wiedzę z zakresu prawa pracy i ochrony pracy.
  • Nasi specjaliści przystępnie wyjaśnią Ci, jakie wymagania prawne i standardy bhp powinieneś spełnić, aby uczynić zakład bardziej bezpiecznym.
  • Zapewniamy Ci bezpłatne szkolenie.

Idea programu oparta jest na zasadzie samokontroli, oznacza to że zgłaszający się do udziału pracodawca, po bezpłatnym szkoleniu przeprowadzonym przez naszych ekspertów, używając przygotowanej przez PIP Listy kontrolnej z komentarzem i korzystając z pomocy inspektora pracy, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich likwidacji. Po przeprowadzeniu samokontroli warunków pracy pracodawca zobowiązany jest przesłać do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wypełnione Ankiety specjalistyczne. Wyeliminowanie nieprawidłowości zaowocuje – po przejściu audytu - przyznaniem Zaświadczenia o ukończeniu programu prewencyjnego PIP.

Szkolenie

Podczas szkolenia zyskasz wiedzę jak korzystać z listy kontrolnej, jaki jest czas przeznaczony na realizację programu i dostosowanie zakładu pracy.

Przez cały czas realizacji programu prewencyjnego możesz zwrócić się do inspektorów pracy o udzielenie wskazówek, fachowej pomocy, ułatwiając tym samym wdrażanie go w życie.

Realizacja programu

Na podstawie zdobytej wiedzy samodzielnie zlokalizujesz występujące w Twoim zakładzie nieprawidłowości, ocenisz skalę problemów i zagrożeń, a następnie wyeliminujesz je w określonych terminach. Następnie prześlesz do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wypełnioną Ankietę specjalistyczną. Pozytywny wynik Twoich działań pozwoli Ci na przystąpienie do audytu.

Audyt
Przegląd końcowy nie ma charakteru represyjnego. Podczas audytu inspektor pracy oceni stopień dostosowania Twojego zakładu do obowiązujących przepisów. Pozytywna ocena uprawnia do uzyskania Zaświadczenia o ukończeniu programu prewencyjnego PIP.

 

Pobierz i wypełnij kartę zgłoszenia do programu, a następnie prześlij ją na adres mailowy: promocja@katowice.pip.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres Okręgu.

 

 

Kontakt do Sekcji Prewencji i Promocji

Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

telefon kontaktowy (32) 60-41-103

lub mailowo: promocja@katowice.pip.gov.pl

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

ul. Owocowa 6-6a

40-158 Katowice

 

autor: WN

Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki