• RSS
  • Wersja tekstowa
12.01.2021

Program prewencyjny – „Zdobądź Dyplom PIP” Zaproszenie na bezpłatne szkolenie online.


Zapraszamy mikroprzedsiębiorstwa do uczestnictwa w bezpłatnym programie prewencyjnym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy pod nazwą „Zdobądź Dyplom PIP”.

Głównym celem programu jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw w zakresie działań, zmierzających do poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz doprowadzenia do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Dzięki programowi można zyskać bezpłatne szkolenia, wiedzę z zakresu prawa pracy i ochrony pracy,  poprawić bezpieczeństwo w swoim zakładzie, uzyskać pomoc specjalistów przy ustalaniu wymagań prawnych i standardów bhp.

Szkolenie rozpoczynające udział w programie odbędzie się 26 stycznia 2021 r. o godzinie 09.00 za pomocą komunikatora internetowego Microsoft Teams.

Link do szkolenia zostanie udostępniony po przesłaniu karty zgłoszenia.

Pracodawcy, którzy wezmą udział w szkoleniu otrzymają bezpłatne wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o potwierdzenie obecności Państwa firmy na adres mailowy: promocja@katowice.pip.gov.pl lub dzwoniąc pod nr telefonu (32) 60-41-113 w terminie do dnia 22 stycznia 2021 r.

Kilka informacji o programie

Program adresowany jest do małych pracodawców (zatrudniających do 9 pracowników), którzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo własne i wszystkich zatrudnionych w zakładzie. Głównym celem programu jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw w zakresie działań, zmierzających do poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz doprowadzenia do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa pracy.

Z nami zyskasz:

  • Wiedzę z zakresu prawa pracy i ochrony pracy.
  • Nasi specjaliści przystępnie wyjaśnią Ci, jakie wymagania prawne i standardy bhp powinieneś spełnić, aby uczynić zakład bardziej bezpiecznym.
  • Zapewniamy Ci bezpłatne szkolenia

Idea programu oparta jest na zasadzie samokontroli, oznacza to że zgłaszający się do udziału pracodawca, po bezpłatnym szkoleniu przeprowadzonym przez naszych ekspertów, używając przygotowanej przez PIP Listy kontrolnej z komentarzem i korzystając z pomocy inspektora pracy, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich likwidacji. Wyeliminowanie nieprawidłowości zaowocuje – po przejściu audytu - przyznaniem Dyplomu PIP.

Szkolenie
Podczas szkolenia zyskasz wiedzę jak korzystać z listy kontrolnej, jaki jest czas przeznaczony na realizację programu i dostosowanie zakładu pracy.

Przez cały czas realizacji programu prewencyjnego możesz zwrócić się do inspektorów pracy o udzielenie wskazówek i fachowej pomocy.

Realizacja programu
Na podstawie zdobytej wiedzy samodzielnie zlokalizujesz występujące w Twoim zakładzie nieprawidłowości, ocenisz skalę problemów i zagrożeń, a następnie wyeliminujesz je w określonych terminach. Pozytywny wynik Twoich działań pozwoli Ci na przystąpienie do audytu.

Audyt
Przegląd końcowy nie ma charakteru represyjnego. Podczas audytu inspektor pracy oceni stopień dostosowania Twojego zakładu do obowiązujących przepisów. Pozytywna ocena uprawnia do uzyskania Dyplomu PIP.

Pobierz i wypełnij kartę zgłoszenia do programu, a następnie prześlij ją na adres mailowy: promocja@katowice.pip.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres Okręgu.

 

Kontakt do Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

telefon kontaktowy (32) 60-41-113  

lub mailowo: promocja@katowice.pip.gov.pl

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

ul. Owocowa 6-6a

40-158 Katowice

autor: MK

Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki