• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

14.04.2017 Artykuł archiwalny

Katowicki etap Konkursu „Bezpiecznie od startu!” rozstrzygnięty

W dniu 7 kwietnia 2017 r. na zaproszenie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach inspektor pracy OIP Katowice i pracownik Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach uczestniczyli w pracach Komisji Konkursowej etapu regionalnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Jego organizatorami na szczeblu ogólnopolskim są Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwowa Inspekcja Pracy we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Centralnym Instytutem Ochrony Pracy PIB.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy o zasadach i przepisach bezpieczeństwa w środowisku pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle: pracowników młodocianych zatrudnionych w celu nauki zawodu oraz uczniów odbywających praktyki w zakładach rzemieślniczych. Zakres tematyczny Konkursu obejmuje problematykę prawa pracy oraz bhp przewidzianą w podstawie programowej kształcenia do poszczególnych zawodów rzemieślniczych, a ponadto tematykę szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Do regionalnego etapu konkursu w Katowicach przystąpiło 15 zgłoszonych przez Cechy Rzemiosł adeptów rzemiosła z Bytomia, Sosnowca, Zabrza, Żor, Gliwic, Katowic oraz z Jastrzębia- Zdroju i Piekar Śląskich.

Etapy regionalne Konkursu w Bielsku-Białej i Częstochowie odbędą się 22 kwietnia, a ogólnopolski finał, do którego zostaną zgłoszeni laureaci z województwa śląskiego – 31 maja 2017 r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie przy ul. Miodowej 14 (Pałac Chodkiewiczów).

Laureatom oraz uczestnikom katowickiego etapu konkursu serdecznie gratulujemy!

autor: RA

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki