22 czerwca 2026 r. Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Piotr Kalbron uczestniczył w uroczystym otwarciu Oddziału Terapii Izotopowej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Gliwicach.
Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia nowo powstałego oddziału.
Oddział Terapii Izotopowej został wybudowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach inwestycji ukierunkowanej na rozwój i modernizację infrastruktury wysokospecjalistycznych podmiotów leczniczych. Powstała infrastruktura znacząco zwiększy możliwości prowadzenia nowoczesnej diagnostyki obrazowej oraz terapii izotopowej, zapewniając pacjentom dostęp do innowacyjnych metod leczenia w bezpiecznych i komfortowych warunkach.
Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do dalszego rozwoju medycyny nuklearnej w regionie oraz umocnienia pozycji gliwickiego ośrodka jako jednego z najważniejszych centrów medycyny precyzyjnej w Polsce.