Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 22 lutego 2024
1:33 minut

W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach 22 lutego 2024 r. odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Do XI edycji konkursu w roku szkolnym 2023/2024 zgłosiło się 26 szkół z województwa śląskiego, które w grudniu 2023 r. przeprowadziły etap szkolny i wyłoniły po dwóch reprezentantów do zmagań na szczeblu regionalnym.

Uczniowie podczas rywalizacji rozwiązywali test z wiedzy obejmującej przepisy prawnej ochrony pracy, w tym przepisy dotyczące bhp, legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków stron stosunku pracy.

Małgorzata Jędrzejczyk, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach ds. Prawnych podziękowała uczniom i opiekunom za udział w konkursie oraz zaangażowanie w jak najlepsze przygotowanie się do rywalizacji. „Udział w konkursie to tylko jeden ze sposobów motywacji do zdobywania wiedzy. Tak naprawdę ta wiedza to dla Was ogromny kapitał na początek drogi zawodowej i znaczne ułatwienie podczas pierwszych kroków w pracy. Gratuluję wszystkim uczestnikom podjęcia trudu przygotowań oraz zwycięstwa w etapie szkolnym konkursu. Życzę powodzenia podczas dalszej rywalizacji i oczywiście wielu sukcesów” – mówiła Małgorzata Jędrzejczyk do uczestników konkursu.

Finał etapu regionalnego oraz uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 29 lutego br. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach. Zwycięzcy będą reprezentowali województwo śląskie podczas etapu centralnego w Warszawie.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy skierowany jest do szkół uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Przeznaczony jest dla uczniów powyżej 15 roku życia ze szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej ochrony pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu