Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 16 maja 2024
0:53 minut

16 maja 2024 roku w Parku Śląskim w Chorzowie zorganizowano kolejne stoisko informacyjne w ramach IV edycji projektu „Pierwsza praca - pierwszy krok” realizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy chętnie korzystali z bezpłatnych porad udzielanych przez specjalistów z zakresu prawnej ochrony pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy.

Zainteresowani mieli okazję skonsultować się z ekspertami w sprawie swoich praw i obowiązków w miejscu pracy, co może być nieocenioną pomocą na początku ich kariery zawodowej. Ponadto, na stoisku dostępne były wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy, które stanowiły cenne źródło informacji na temat przepisów dotyczących warunków pracy i bezpieczeństwa.

Takie inicjatywy mają kluczowe znaczenie dla młodych osób wkraczających na rynek pracy, umożliwiając im lepsze zrozumienie swoich praw i obowiązków oraz kształtując świadomość w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją objął Tygodnik „Solidarność”.

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu