Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 29 lutego 2024
1:20 minut

W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach 29 lutego 2024 r. odbył się finał etapu regionalnego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Pierwsza część etapu regionalnego XI edycji konkursu odbyła się 22 lutego br. Uczniowie rozwiązywali wówczas test z wiedzy obejmującej przepisy prawnej ochrony pracy. Ze względu na brak rozstrzygnięcia konieczne było przeprowadzenie dogrywki, w której uczniowie z najwyższymi wynikami testu odpowiadali na pytania otwarte z zakresu prawa pracy oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy.

Po przeprowadzonej dogrywce Okręgowa Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów. Zwyciężczynią konkursu została Monika Jurczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce. Drugie miejsce zajęła Roksana Ślęzak z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego w Bielsku-Białej. Trzecie miejsce przypadło Julii Saternus z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu.

Nagrody zwycięzcom oraz wszystkim finalistom wręczyła Małgorzata Jędrzejczyk, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach ds. Prawnych.

Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc będą reprezentowały województwo śląskie podczas etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy skierowany jest do szkół uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Przeznaczony jest dla uczniów powyżej 15 roku życia ze szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej ochrony pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu