Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 6 czerwca 2024
0:44 minut

Na terenie województwa śląskiego trwają prace Komisji Konkursowej „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. 6 czerwca 2024 r. przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wziął udział w kolejnych wizytacjach gospodarstw rolnych. Tym razem odwiedził gospodarstwa rolne z terenów: Koziegłowy, Pilica, Siewierz.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Państwowa Inspekcja Pracy, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Doświadczenie, rady i uwagi komisji w trakcie wizytacji przyczyniają się do ograniczenia wielu zagrożeń w środowisku rolniczej pracy, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin. 

Wizytacje gospodarstw rolnych biorących udział w Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” zostały zaplanowane do 25 czerwca 2024 r.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu