Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 29 marca 2024
1:11 minut

W dniach 18 i 19 kwietnia 2024 r. w Wiśle odbędzie się XXIV edycja konferencji „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie”. Celem konferencji jest poprawa bezpieczeństwa pracy osób zatrudnionych w zakładach górniczych poprzez popularyzowanie wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz wymianę dobrych praktyk i wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Piotr Kalbron zasiada w radzie naukowej konferencji jako jej wiceprzewodniczący.

Tematyka konferencji obejmować będzie takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo i higiena pracy w górnictwie, górnicze zagrożenia naturalne i techniczne, bezpieczeństwo powszechne, nowoczesne rozwiązania dotyczące maszyn i urządzeń górniczych, kwalifikacje i kształcenie kadr w przemyśle wydobywczym.

Podczas wydarzenia przewidziane jest wystąpienie specjalisty Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach na temat przepisów prawa pracy oraz planowane jest stoisko informacyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, na którym goście konferencji będą mogli uzyskać porady z zakresu prawa pracy, egzekwowania praw pracowniczych, zasad bhp, a także zapoznać się z materiałami wydawniczymi Państwowej Inspekcji Pracy.

Organizatorami wydarzenia są: Wyższy Urząd Górniczy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Główny Instytut Górnictwa.

Szczegóły na stronie:

Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie | Wyższy Urząd Górniczy (wug.gov.pl)

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu