• RSS
  • Wersja tekstowa
23.10.2020

Rozstrzygnięcie XXVII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach po raz 27. nagrodził pracodawców, dla których nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników. W dniu 22 października 2020 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wręczono pracodawcom nagrody w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. W uroczystości uczestniczyli: p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach - Piotr Kalbron, p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. Organizacyjnych - Adam Wąsowski, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru - Janusz Grygierczyk oraz Nadinspektor Pracy Koordynator Sekcji Prewencji i Promocji - Katarzyna Bzdura.

Główną ideą Konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” jest zachęcenie polskich przedsiębiorców do współzawodnictwa w ramach standardów warunków pracy, gdzie stawką jest zdrowie, a często także życie pracowników. Udział w nim skłania pracodawców do ograniczania zagrożeń wypadkowych poprzez organizację pracy w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Konkurs jest nie tylko szansą zdobycia nagrody i zbudowania pozytywnego wizerunku pracodawcy, ale przede wszystkim stanowi motywację dla dalszego rozwoju firmy, także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy.

W tym roku do I etapu konkursu na terenie województwa śląskiego przystąpiło 9 pracodawców. Ostatecznie po ocenach zakładów pracy zakwalifikowało się 7 pracodawców. Czterech w kategorii do 49 zatrudnionych pracowników, jeden w kategorii od 50 do 249 zatrudnionych oraz dwóch w kategorii powyżej 249 zatrudnionych.

Kapituła XXVII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, przyznała 6 nagród dla najlepszych pracodawców z terenu województwa śląskiego w trzech kategoriach zatrudnienia.
W 2020 roku Kapituła Konkursowa przyznała następujące miejsca:

w kategorii zakładów pracy zatrudniających do 49 pracowników:
I miejsceMeiko Trans Polska Sp. z o.o. z Gliwic

II miejsceBrand Springs Poland Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich

III miejsceOśrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla Dzieci Niepełnosprawnych z Jaworzna

w kategorii zakładów pracy zatrudniających od 50 do 249 pracowników Kapituła Konkursowa przyznała wyróżnienie, które otrzymał pracodawca: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. Oddział w Bieruniu.

w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 249 pracowników:
I miejsceBombardier Transportation Polska Sp. z o.o. z Katowic

II miejsceX-KOM Sp. z o.o. z Częstochowy

Uroczystego wręczenia statuetek dokonali p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach – Piotr Kalbron oraz Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach – Adam Wąsowski i Janusz Grygierczyk.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Polsce związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS–CoV-2 , finał tegorocznej edycji konkursu odbył się z wieloma ograniczeniami wynikającymi z obowiązku zachowania reżimu sanitarnego. Po raz pierwszy w historii zmagań konkursowych o tytuł „Pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej” pracodawcy i zaproszeni goście mogli uczestniczyć w uroczystości online na żywo na fanpage’u Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach na Facebooku.  

W załączeniu film z finału konkursu.

PIP Podsumowanie Konkursu 2020.mp4
 

 

 

autor: WN


Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki