• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

27.01.2021

Program profilaktyczny – „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”

Zapraszamy przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w programie profilaktycznym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy pod nazwą  „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”. Zamierzeniem programu jest ograniczanie zagrożeń psychospołecznych w zakładach pracy.

Szkolenie rozpoczynające tegoroczną edycję programu odbędzie się 17 lutego 2021 r. o godzinie 10:00 za pomocą komunikatora internetowego Microsoft Teams. Link do szkolenia zostanie udostępniony po przesłaniu karty zgłoszenia:  Stres karta zgloszenia 2021.docx

Pracodawcy, którzy wezmą udział w szkoleniu, otrzymają bezpłatne wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o potwierdzenie obecności Państwa firmy na adres mailowy: promocja@katowice.pip.gov.pl lub dzwoniąc pod nr telefonu: (32) 60-41-112 w terminie do dnia 12 lutego 2021 r.

Kilka informacji o programie

Program adresowany jest do wszystkich pracodawców, którzy zainteresowani są rozwijaniem umiejętności radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy.

Pracodawca przystępujący do programu prewencyjnego może wybrać jedną z trzech ścieżek realizacji programu w jego zakładzie pracy:

Ścieżka nr 1

W zakładzie pracy realizowane jest jedynie szkolenie w zakresie radzenia sobie ze stresem i innymi zagrożeniami psychospołecznymi.

Ścieżka nr 2

W zakładzie pracy realizowane jest jedynie analiza sytuacji w kotekście stresogenności cech pracy w przedsiębiorstwie poprzez:

• przeprowadzenie badania stresogenności cech pracy przy użyciu Skali Ryzyka Psychospołecznego (narzędzia przygotowanego przez Instytut Medycyny Pracy);

• przygotowanie raportu zawierającego analizę sytuacji w przedsiębiorstwie oraz dobre praktyki mające na celu poprawę psychospołecznych warunków pracy;

• przekazanie pracodawcy raportu.

Ścieżka nr 3

W zakładzie pracy realizowane jest szkolenie dot. przeciwdziałania stresowi i innym zagrożeniom psychospołecznym w miejscu pracy oraz badanie stresogenności cech pracy przy użyciu Skali Ryzyka Psychospołecznego (narzędzia przygotowanego przez Instytut Medycyny Pracy).

Z nami zyskasz:

  • Wiedzę na temat stresu i innych zagrożeń psychospołecznych.
  • Możliwość rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem w pracy.
  • Merytoryczne wsparcie oraz przygotowanie propozycji działań naprawczych w oparciu o wyniki oceny stresogenności cech pracy.
  • Przykłady dobrych praktyk, w tym w zakresie działań naprawczych, w kontekście przeciwdziałania stresowi oraz innym zagrożeniom psychospołecznym w miejscu pracy.

Szczegółowe informacje dotyczące programu zostały zamieszczone na stronie internetowej: www.streswpracy.pl oraz www.programyprewencyjne.pl w zakładce - Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy.

Pobierz i wypełnij kartę zgłoszenia do programu, a następnie prześlij ją na adres mailowy: promocja@katowice.pip.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres Okręgu.

Kontakt do Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

ul. Owocowa 6-6a

40-158 Katowice

telefon kontaktowy (32) 60-41-112

e-mail: promocja@katowice.pip.gov.pl

autor: OL

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki