• RSS
  • Wersja tekstowa
06.05.2021

Szkolenie online dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – Oddział w Katowicach

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Katowicach zorganizował w dniu 6 maja 2021 r. szkolenie dla członków Stowarzyszenia.

Szkolenie odbyło się w formie zdalnej online i podzielone zostało na dwa bloki tematyczne. Podczas pierwszego spotkania starszy specjalista z Oddziału OIP w Gliwicach przedstawił najnowsze zmiany w prawie pracy mające związek z pandemią Covid-19, a w szczególności wpływ wprowadzonych uregulowań prawnych związanych z zagrożeniem epidemicznym na przepisy z obszaru prawnej ochrony pracy. Podczas drugiego szkolenia pt. „Bezpieczeństwo pracy przy wykorzystaniu wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia” starszy inspektor pracy – główny specjalista omówił najważniejsze kwestie wynikające z aktualnego obowiązującego rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju i Finansów w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym, w tym zagadnienia związane z instrukcją bezpieczeństwa prac transportowych, uprawnieniami kwalifikacyjnymi do obsługi i konserwacji wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia oraz dokumentacją z tym związaną, szkoleniem operatorów wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia, kontrolą wózka przed oddaniem do eksploatacji, zasadami bezpiecznego układania ładunków w stosach oraz w regałach magazynowych oraz kwestie niedopuszczalnych sposobów eksploatacji wózków.

W szkoleniu przeprowadzonym przez komunikator ZOOM wzięło udział ponad 80 osób, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy - Oddział w Katowicach.

 

autor: WN

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Wypadki