• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

28.06.2021

Konkurs „Wojewódzki Mistrz Wiedzy Rolniczej”

26 czerwca 2021 r. podczas 41. Dni Otwartych Drzwi w Mikołowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród rzeczowych laureatom konkursu pt.: „Wojewódzki Mistrz Wiedzy Rolniczej”, organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Mikołowski Oddział Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie – Placówka Terenowa w Katowicach.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 17 rolników, a laureatami zostali:

- I miejsce i tytuł „Wojewódzkiego Mistrza Wiedzy Rolniczej” otrzymał Pan Szymon Niemczyk z Bielska-Białej,

- II miejsce zajął Pan Łukasz Haraziński z miejscowości Mzyki w gminie Koziegłowy,

- na III miejscu uplasował się Pan Bogdan Matula z Mikołowa.

Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy rolniczej, o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeniach społecznych rolników oraz o ochronie środowiska i pożarnictwie.

Dni Otwartych Drzwi, organizowane przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział w Mikołowie, to jedno z najważniejszych wydarzeń wśród imprez rolniczych organizowanych w województwie śląskim. Jest to również okazja do spotkań rolników, przedstawicieli instytucji z otoczenia rolnictwa, producentów i handlowców z branży rolniczej oraz ogrodniczej. Podczas imprezy odbyła się wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, prezentacja zabytkowych ciągników oraz wystawa drobnego inwentarza.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko Okręgowego Inspektoratu Pracy, na którym można było uzyskać poradę z zakresu bezpieczeństwa na wsi. Promowano również poprawę poziomu bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych i podczas prac polowych, poświęcając uwagę w szczególności dzieciom, które często pomagają swoim rodzicom w gospodarstwie.

autor: WN, ŻK

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki