• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

15.07.2016 Artykuł archiwalny

„Bezpieczne Lato” 2016 w województwie śląskim

Co roku w okresie wakacyjnym, na terenach wiejskich województwa śląskiego dochodzi do wielu wypadków z udziałem najmłodszych. To właśnie podczas wakacji, dzieci nieświadome zagrożeń, najczęściej pomagają w pracach rolnych, a co za tym idzie narażane są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Wielu tragediom można zapobiec w prosty sposób - przekazując najmłodszym, jak najwięcej informacji z zakresu bezpiecznych zachowań, podczas przebywania na terenie gospodarstwa rolnego. Realizując coroczną akcję pn. „Bezpieczne Lato” pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, od początku tegorocznych wakacji przeprowadzili pogadanki, zabawy oraz konkursy, mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi dzieciom i młodzieży na zagrożenia wynikające z niebezpieczeństw, jakie mogą na nich czyhać na wsi podczas wakacji.

Na terenie Gminy i Miasta  Koziegłowy, przykładowo, przeprowadzono konkursy dla dzieci korzystajacych z zajęć Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Świetlicy Środowiskowej w Lgocie Górnej i Świetlicy Środowiskowej w Gniazdowie. W Woźnikach uczestników spotkania odwiedził burmistrz miasta oraz przedstawiciele placówek Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Myszkowa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublińcu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w konkursach, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, bardzo się ucieszyły z otrzymanych nagród i oczekują już następnych konkursów. Zdobyta w ten sposób wiedza może kiedyś ocalić zdrowie, a nawet życie.

Do połowy lipca 2016 r. we współpracy OIP Katowice, samorządów lokalnych z terenu województwa oraz ŚlODR i KRUS przeprowadzono 4 prelekcje i 4 konkursy łącznie dla 110 dzieci
i młodzieży. Uczestnicy konkursów otrzymali gry planszowe przygotowane przez Główny Inspektorat Pracy oraz nagrody ufundowane przez OIP w Katowicach.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki