• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

28.10.2016 Artykuł archiwalny

Regionalne rozstrzygnięcie konkursów dla pracodawców województwa śląskiego

W Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach 26 października 2016 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie etapu regionalnego XXIII edycji Konkursu „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” oraz konkursu „Buduj Bezpiecznie”. Wzięli w niej udział posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele władz wojewódzkich, organów nadzoru i kontroli warunków pracy, środowisk naukowych, stowarzyszeń działających w ochronie pracy, związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Podczas uroczystości odczytano list I Wicewojewody Śląskiego, który złożył pracodawcom uczestniczącym w konkursach gratulacje z racji podjęcia wymiernych działań zmierzających do poprawy warunków pracy oraz wyrazy uznania za inwestowanie w podnoszenie kultury pracy.

W głównej części uroczystości wręczono statuetki laureatom konkursów. Założeniem konkursu „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminowania istniejących w ich zakładach zagrożeń. Z uwagi na różnorodność zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, a tym samym wielość i skalę problemów w zakresie ochrony pracy, pracodawcy oceniani byli w trzech kategoriach: I kategoria - zakłady pracy do 50 zatrudnionych, II kategoria - zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych, III kategoria - zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych.

W roku 2016 do I etapu konkursu przystąpiło na terenie województwa śląskiego szesnastu pracodawców. Ośmiu w kategorii do 50 zatrudnionych pracowników, sześciu w kategorii od 51 do 250 zatrudnionych oraz dwóch w kategorii powyżej 250 zatrudnionych. Najwięcej, bo aż dwunastu przedsiębiorców reprezentowało sektor przemysłu, zaś branżę usługową, budownictwo, handel i ochronę zdrowia po jednym pracodawcy.

Nagrodzeni pracodawcy otrzymali z rąk gospodarza uroczystości  oraz Wiceprezydenta Katowic honorowe statuetki wraz z podziękowaniami za wysiłek i starania podejmowane na rzecz poprawy warunków pracy zatrudnionych pracowników.

 Spośród najbezpieczniejszych organizatorów pracy w budownictwie Komisja konkursu „Buduj Bezpiecznie” wskazała trzy najbezpieczniejsze budowy. Podstawą ich oceny były wyniki co najmniej dwóch kontroli w trakcie realizacji prac budowlanych.

 

 

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki