• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

14.12.2016 Artykuł archiwalny

10 lat „Kultury bezpieczeństwa” i regionalny finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Podczas uroczystego podsumowania 10 lat programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” w województwie śląskim wręczono „Świadectwa uczestnictwa w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy” 36 nauczycielom i podziękowania za udział w tym programie dla przedstawicieli 12 szkół ponadgimnazjalnych oraz 5 szkół wyższych z obszaru działania Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach. Uroczystość odbyła się 9 grudnia 2016 r. w nowej sali audiowizualnej Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.

Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach dziękując nauczycielom, odczytał list okolicznościowy, który przekazał zastępcy dyrektora rybnickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach za upowszechnienie programu edukacyjnego na terenie województwa śląskiego. Świadectwa dla nauczycieli, którzy przysłali sprawozdania z realizacji programu „Kultura bezpieczeństwa” w roku szkolnym 2015/2016 oraz podziękowania dla ich szkół wręczył kierownik Oddziału Kształcenia, Wychowania i Współpracy z Samorządem Terytorialnym Kuratorium Oświaty w Katowicach. Podziękowania dla nauczycieli akademickich przekazano m.in. Uczelnianemu Społecznemu Inspektorowi Pracy Politechniki Śląskiej i Społecznemu Inspektorowi Pracy Wydziału Mechanicznego Technologicznego PŚl.

Podczas spotkania prezentację na temat 10 lat realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” omówił pracownik sekcji promocji OIP w Katowicach, a specjaliści spoza OIP przeprowadzili szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zasad tzw. dress-codu.

Równolegle został rozstrzygnięty regionalny etap konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego celem jest m.in. upowszechnianie kultury bezpieczeństwa oraz dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwo w środowisku pracy człowieka.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 120 uczniów z 8 szkół na terenie województwa śląskiego. Do finału regionalnego zgłoszono 16 uczniów z tych szkół.

Na podstawie wyników testu Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców rywalizacji. Trójka ta będzie reprezentowała województwo śląskie podczas ogólnopolskiego finału konkursu w Warszawie.

Po rozwiązaniu testu uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa medycznego.

Wśród uczestników spotkania rozdysponowano nieodpłatnie „Materiały pomocnicze dla szkół ponadgimnazjalnych. Kultura bezpieczeństwa” Centralnego Instytutu Ochrony Pracy tak w wersji książkowej, jak i na płytkach CD oraz zestawy ulotek Państwowej Inspekcji Pracy z cyklu „Zanim podejmiesz pracę”.

autor: RA

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki