• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

20.04.2017 Artykuł archiwalny

Finał konkursu o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla uczniów kształcących się w zawodach budowlanych

W Bytomskim Ośrodku Edukacji po raz XVIII odbył się finał konkursu wiedzy  o bezpieczeństwie i higienie pracy organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych. Konkurs realizowany jest z inicjatywy Śląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie działającej przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Katowicach.

W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 19 szkół kształcących w zawodach budowlanych z terenu Śląska (z każdej szkoły wytypowano po dwie – dwuosobowe drużyny).

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się zwycięskie zespoły etapu międzyszkolnego, który w dniach od 3 do 6 kwietnia 2017 r. przeprowadzony był dzięki wieloletniej współpracy z Dyrektorami:

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach,

- Bytomskiego Ośrodka Edukacji w Bytomiu,

- Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej w Rybniku,

- Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku-Białej,

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie.

Do etapu międzyszkolnego przystąpili uczniowie, którzy reprezentowali szkoły, a zostali zakwalifikowani do dalszego etapu konkursu wskutek eliminacji szkolnych. Zadaniem drużyn w półfinałach było udzielenie poprawnej odpowiedzi na 25 pytań w formie testu. Każdy uczestnik wypełniał test oddzielnie, a o zwycięstwie dwuosobowego zespołu decydowała suma punktów. Natomiast w rozgrywkach finałowych dwuosobowy zespół odpowiadał na pytania wspólnie. Zadaniem zespołu było udzielenie prawidłowej, ustnej odpowiedzi na 5 pytań z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, stosowania środków ochrony indywidualnej. Za każdą pełną odpowiedź można było zdobyć maksymalnie 5 punktów.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej XVIII już edycji konkursu, otrzymali nagrody ufundowane przez:

- Śląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Katowicach,

- Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I MIEJSCE

Zespół Szkół z Tychów

 

II MIEJSCE

Zespół Szkół Budowlanych z Rybnika

 

III MIEJSCE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Rudy Śląskiej

 

IV MIEJSCE

Zespół Szkół Budowlanych z Cieszyna

V MIEJSCE

Zespół Szkół z Kłobucka

            Podczas rozgrywek finałowych rozstrzygnięto już po raz drugi konkurs na plakat. Uczniowie pod okiem Kierownika Pracowni Wielozadaniowych Bytomskiego Ośrodka Edukacji od lat przygotowują plakat o tematyce BHP w budownictwie. W tym roku przygotowano 9 plakatów, a uczestnicy XVIII edycji konkursu oddając swoje głosy wybrali zwycięski plakat.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki