• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

28.06.2017 Artykuł archiwalny

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w województwie śląskim rozstrzygnięty

W częstochowskim Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 27 czerwca 2017 r. Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizował uroczysty finał wojewódzkiego etapu XV Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Konkurs odbywa się pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. ksiądz prałat duszpasterz rolników Archidiecezji Częstochowskiej, ksiądz – dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Senatorowie RP. Sejmik województwa Śląskiego oraz jego marszałka reprezentowała radna wojewódzka. Ze strony Państwowej Inspekcji Pracy uroczystość uświetniła swoją obecnością Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy oraz Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach.

Instytucje państwowe mające znaczący wpływ na środowisko rolnicze reprezentowali m.in. przedstawiciele prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, dyrektor Oddziału Terenowego w Katowicach Agencji Rynku Rolnego, zastępca dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, przedstawiciele Śląskiej Izby rolniczej i Agencji Nieruchomości rolnych w Opolu.

W roku 2017 do konkursu w dwóch etapach zgłosiło się w województwie śląskim 38 właścicieli gospodarstw rolnych. Zgodnie z regulaminem Konkursu do finału zakwalifikowano 6 indywidualnych gospodarstw rolnych – laureatów etapów regionalnych przeprowadzonych wcześniej w Katowicach (region katowicki i bielski) oraz w Częstochowie (region częstochowski). Ich wizytacji dokonała Wojewódzka Komisja Konkursowa w sześcioosobowym składzie, z udziałem specjalistów KRUS, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Śląskiej Izby Rolniczej powołana przez Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. W wyniku obrad i podsumowania punktacji, Komisja ustaliła kolejność 3 pierwszych nagrodzonych miejsc i wyłoniła najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie śląskim w roku 2017, które reprezentować będzie województwo śląskie podczas warszawskiego finału Konkursu.

I miejsce przyznano gospodarstwu z miejscowości Konieczki w gminie Panki w powiecie kłobuckim.

II miejsce – gospodarstwu z Raciborza w powiecie raciborskim.

III miejsce – gospodarstwu z Tychów.

Nagrodę dla laureatów II miejsca ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, a wręczyła Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy i Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach.

Podczas uroczystości Oddział Okręgowego Inspektoratu Pracy w Częstochowie oraz sekcja prewencji i promocji OIP w Katowicach zorganizowały punkt konsultacyjny ze stanowiskiem porad prawnych. Uczestnicy finału i zaproszeni goście mogli w nim bezpłatnie skorzystać z porad prawnych i zaopatrzyć się w fachowe wydawnictwa PIP dotyczące bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

autor: RA

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki