• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

11.10.2017 Artykuł archiwalny

Poradnictwo OIP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

W dniach 22-24 września 2017 r. przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach  Oddział w Bielsku-Białej wzięli udział – na zaproszenie organizatora – w 52 Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz JESIEŃ 2017 w Bielsku-Białej.

Obecność przedstawicieli i stoiska Państwowej Inspekcji Pracy na targach spotkała się z bardzo szerokim i pozytywnym odbiorem. Przez trzy targowe dni udzielono szeregu porad prawnych oraz informacji i wyjaśnień dotyczących bezpiecznego wykonywania prac budowlanych oraz interpretacji obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Wyjątkowo dużą ilość zapytań artykułowali właściciele firm budowlanych oraz …. nauczyciele kierunkowych szkół zawodowych zainteresowani  uczestnictwem w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Kultura bezpieczeństwa”. Program ten został szeroko rozpropagowany na terenie szkół Podbeskidzia w bieżącym roku i zdobył bardzo wysokie oceny w gronie jego dotychczasowych uczestników.

Ta coroczna impreza targowa, ciesząca się stałym, niesłabnącym zainteresowaniem bardzo licznej rzeszy zainteresowanych tematyką budownictwa i systemów grzewczych – w bieżącym roku odnotowała również rekordową ilością wystawiających. Ponad 200 firm – w ramach targów – prezentowało najnowsze zdobycze myśli  technicznej w dziedzinie budownictwa, ciepłownictwa i wyposażenia wnętrz.

Wśród odwiedzających stoisko PIP rozdysponowano szereg broszur informacyjnych PIP m.in. „Budownictwo. Bezpieczeństwo na stanowisku pracy”, „Prawo pracy – informator dla pracodawców” i „ABC BHP”. Odwiedzająca tragi młodzież zainteresowana była broszurą „Prawo pracy – pierwsze kroki”. Reasumując – obecność przedstawicieli Oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bielsku Białej na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz JESIEŃ 2017 była merytorycznie i wizerunkowo bardzo udanym przedsięwzięciem, wartym kontynuacji w następnych latach.

autor: WM

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki