• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

25.05.2018 Artykuł archiwalny

Czas pracy kierowców oraz legalność zatrudnienia tematyką szkolenia dla pracodawców w OIP Katowice

W ramach realizacji działania edukacyjno-informacyjnego: „Czas pracy kierowców a wypadki drogowe” w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach 24 maja 2018 r. zorganizowane zostało szkolenie adresowane do pracodawców prowadzących działalność w sektorze transportowym.

Przybyłych pracodawców przywitała koordynator programu w Okręgowym Inspektoracie pracy w Katowicach oraz zapoznała uczestników z materiałami informacyjnymi i wydawnictwami PIP z zakresu prawa pracy, bhp, wypadków przy pracy oraz legalności zatrudnienia.

Szkolenie w zakresie czasu pracy kierowców przeprowadził inspektor pracy z OIP Katowice. Prowadzący omówił zakres obowiązywania przepisów prawa pracy w stosunku do pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowców w kontekście Kodeksu pracy, ustawy o czasie pracy kierowców i rozporządzenia (WE) 561/2006, podstawowe definicje dotyczące czasu pracy, jak również podstawowe zagadnienia związane z kontrolą inspektora pracy w omawianym zakresie.
W szkoleniu wykorzystano również praktyczne przykłady rozliczania czasu pracy. Uczestnicy szkolenia mieli przez cały czas szkolenia możliwość zadawania pytań i konsultacji problemów z rozliczaniem czasu pracy kierowców w swoich firmach.   

Dla zgromadzonych pracodawców zorganizowano również w tym samym dniu drugi blok szkoleniowy nt. „Zatrudniania cudzoziemców w Polsce w 2018 r.” Szkolenie z powyższego zakresu w ramach Kampanii informacyjno-edukacyjnej „Pracuję Legalnie” przeprowadził inspektor pracy z Sekcji Legalności Zatrudnienia OIP Katowice. Prowadzący omówił podstawowe pojęcia związane z zalegalizowaniem pobytu cudzoziemca na terytorium RP, zalegalizowaniem pracy cudzoziemca, jak również konsekwencji nielegalnego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom na terenie RP. 

Podobnie jak w pierwszej części szkolenia pracodawcy mieli okazję zadawać pytania i wyjaśniać nurtujące ich zagadnienia z zakresu powierzania pracy cudzoziemcom.  

 

autor: WN


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki