• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

22.10.2018 Artykuł archiwalny

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 17-19 października 2017 r. Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Lesław Mandrak reprezentował Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczek na VIII Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Okręgowy Inspektor Pracy uczestniczył w Sesji Inauguracyjnej, która odbyła się w dniu 17 października, natomiast nadinspektor pacy Sekcji Legalności Zatrudnienia Dariusz Natkaniec w OIP Katowice w dniu 19 października wziął udział w Sesji „Polski rynek pracy dla pracowników spoza Unii Europejskiej”, w trakcie której omawiano między innymi zagadnienia legalnej pracy, zatrudniania cudzoziemców na regionalnym rynku pracy, jak również wpływ migracji na obraz polskich firm.

Do udziału w panelu obok przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy zaproszeni zostali Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji z Warszawy,  Dyrektor WUP w Katowicach, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, a także Prezes Motivated-Workers. 

Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność”. Tematyka skupiała się na innowacyjnych rozwiązaniach, które posłużyć mają świadomemu rozwojowi. Nie brakowało również tradycyjnych tematów, takich jak finansowanie MŚP, prawo i podatki oraz współpraca międzynarodowa. 

VIII edycja Kongresu kolejny już raz stała się okazją do wymiany myśli, zdobywania praktycznej wiedzy oraz pozyskiwania kontaktów i narzędzi niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

W program Kongresu wpisano dwanaście ścieżek tematycznych w postaci paneli, warsztatów, debat eksperckich i spotkań. Maksymalnemu wykorzystaniu trzech dni kongresu sprzyjała duża liczba spotkań, podczas których uczestnicy mogli nawiązać kontakt z najlepszymi ekspertami. Kongres to miejsce dialogu biznesu, nauki i samorządu – sektorów, których synergia generuje impuls dla wzrostu gospodarczego. W tym obszarze na szczególną uwagę zasługuje nowa ścieżka tematyczna: „Śląskie. Dialog przemysłowy.”, która jest wynikiem współpracy nauki i przemysłu przy wsparciu administracji publicznej.

Europejski Kongres cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony pracodawców jak i pozostałych osób uczestniczących w Kongresie.

autor: WN


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki