• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

05.03.2020

OIP Katowice na 22 Inżynierskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Gliwicach

Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach 2 marca 2020 r. kolejny raz wzięli udział w największych uczelnianych targach pracy w Polsce – 22 edycji „Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości" zorganizowanych przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

IMG-20200302-WA0025
 

Celem przedsięwzięcia jest jak najlepsze przygotowanie studentów do wykonywania przyszłej pracy. Na hali targowej zaprezentowało się  ponad 100 przedsiębiorstw oraz instytucji, wspierających przedsiębiorczość akademicką. Targi stanowiły znakomitą okazję do wymiany informacji na temat wzajemnych oczekiwań osób poszukujących zatrudnienia czy praktyk wobec przedsiębiorstw, a z drugiej strony – firm wobec potencjalnych pracowników.

20200302103433
 

Równolegle z targami pracy odbyła się „IV Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL. Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”, w której wzięli udział Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotr Kalbron wraz z p.o. Nadinspektora pracy Sekcji Prewencji i Promocji OIP Katowice Katarzyną Bzdurą. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród zaproszonych gości byli również: Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Anna Budzanowska, JM Rektor Politechniki Śląskiej Arkadiusz Mężyk, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek, Wiceprezydent Miasta Gliwice Ewa Weber. Głównym celem edukacji dualnej jest przygotowanie absolwenta do wykorzystywania zaawansowanych technologii, a także rozwijanie kompetencji niezbędnych do adaptacji w intensywnie rozwijającym się technologicznie środowisku pracy.

20200302102054
 

Zorganizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w  Katowicach stoisko informacyjno-promocyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem osób zwiedzających - odwiedziło go ponad 100 osób. Na stoisku przekazywano zainteresowanym materiały wydawnicze PIP oraz udzielano porad w zakresie obowiązujących przepisów prawa pracy.

zdjecie2
 

zdjecie1
 

autor: MJ

GIP Przejdź do GIP Porady prawne