III PIKNIK RODZINNY W ŻARNOWCU Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Autor: MH

1 czerwca 2022 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach w ramach programu prewencyjno-promocyjnego w rolnictwie indywidualnym pn. „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” uczestniczył w III Pikniku Rodzinnym w Żarnowcu organizowanym przez: Wójta Gminy Żarnowiec, Gminną Komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu, Szkołę Podstawową w Żarnowcu wraz z Filią w Małoszycach, Szkołę Podstawową w Chlinie, a także Przedszkole Publiczne w Żarnowcu. W programie przewidziano atrakcje przygotowane specjalnie z okazji Dnia Dziecka, w tym wiele zabaw i konkursów z nagrodami.   

III Piknik Rodzinny w Żarnowcu
 

W ramach wydarzenia, specjaliści z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziałem Regionalnym w Częstochowie zorganizowali szkolenie dedykowane rolnikom. Szkolenie miało na celu promowanie proaktywnych postaw, których efektem jest większa świadomość co do możliwości wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń podczas pracy w gospodarstwie rolnym i tym samym – wzrost poziomu bezpieczeństwa na obszarach rolniczych. Z myślą o najmłodszych, w dniu ich święta przedstawiciele OIP w Katowicach oraz KRUS Oddział Regionalny w Częstochowie przeprowadzili konkurs rysunkowy, zakończony wręczeniem upominków dla laureatów.

Dzieci biorące udział w konkursie organizowanym przez OIP w Katowicach

Podczas III Pikniku Rodzinnego w Żarnowcu Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zorganizował również stoisko informacyjne, na którym można było uzyskać informacje z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie oraz zapoznać się z materiałami promocyjnymi Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci na wsi.