Stoisko informacyjne na 17 Gliwickich Targach Budownictwa EXPOBUD

10 września 2022 roku w hali widowiskowo-sportowej ARENA GLIWICE odbyły się 17 Gliwickie Targi Budownictwa EXPOBUD, Targi Odnawialnych Źródeł Energii. Zwiedzający mogli odwiedzić stoisko Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, na którym upowszechniano wiedzę dotyczącą prawnej ochrony pracy w tym bezpiecznych i higienicznych warunków pracy podczas prac budowlanych. Działania te mają na celu zwiększenie świadomości zagrożeń zawodowych w budownictwie, a zwłaszcza zagrożeń związanych z pracą na wysokości, w wykopach lub przy obsłudze maszyn budowlanych.

Stoisko Informacyjne OIP w Katowicach podczas Targów
 

Podczas targów dziesiątki firm z dynamicznie rozwijającego się śląskiego rynku budownictwa m. in. z branży fotowoltaicznej, rekuperacji, pomp ciepła oraz pojazdów elektrycznych prezentowały swoją ofertę podejmując zagadnienia dotyczące przyszłości branży budowlanej takie jak:

Zorganizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach stoisko informacyjno-promocyjne, jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem osób zwiedzających, którym wręczano materiały wydawnicze PIP.

Stoisko Informacyjne OIP w Katowicach podczas Targów - udzielanie porad