• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.11.2022

Organizacja szkolenia pn. Legalne zatrudnianie obywateli Ukrainy w siedzibie OIP Katowice

 

23 listopada w siedzibie Okręgowego  Inspektoratu Pracy w Katowicach odbyło się szkolenie na temat „Legalnego zatrudniania obywateli Ukrainy”, adresowane do pracodawców z województwa śląskiego zatrudniających bądź planujących zatrudnienie obywateli Ukrainy.

Podczas szkolenia starszy inspektor pracy Sekcji Legalności Zatrudnienia w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach omówił obowiązujące przepisy dotyczące legalnego zatrudniania obywateli Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych regulacji prawnych.

Zdjęcie 1 - organizacja szkolenia pt. Legalne zatrudnianie obywateli Ukrainy
 

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zagadnień dotyczących legalności zatrudnienia, jak i konsekwencji nielegalnego wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz powierzenia im nielegalnego wykonywania pracy, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Uczestnicy otrzymali również najnowsze wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy nawiązujące do tematyki szkolenia.

Szkolenie było kontynuacją działań prowadzonych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach w ramach realizacji programu prewencyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Działania prewencyjno-promocyjne na rzecz wykonywania przez obywateli Ukrainy legalnej pracy na terytorium RP”.

Zdjęcie 2 - organizacja szkolenia pt. Legalne zatrudnianie obywateli Ukrainy
 

autor: AN

GIP Przejdź do GIP Porady prawne