• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

10.03.2023

O bezpieczeństwie na wsi dla przedszkolaków!

Co roku na terenach wiejskich województwa śląskiego dochodzi do wielu wypadków z udziałem najmłodszych. To właśnie w czasie zimowego lub letniego wypoczynku nieświadome zagrożeń dzieci częściej pomagają przy pracy w gospodarstwach, a co za tym idzie narażane są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Wielu tragediom można zapobiec przekazując im jak najwięcej informacji na temat bezpiecznych zachowań podczas przebywania na terenie gospodarstwa rolnego. W związku z tym pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach prowadzą na terenie województwa śląskiego szereg pogadanek i spotkań o zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć dzieci na wsi.

IMG-20230310-WA0007
 

Spotkanie takie zorganizowano 10 marca 2023 roku w Przedszkolu nr 11 im. Jana Brzechwy w Tychach.  Prowadząca rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa oraz wskazała najmłodszym metody przeciwdziałania niebezpieczeństwom podczas zabaw związanych z kontaktem ze zwierzętami. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadały na pytania prowadzącej.

IMG-20230310-WA0006
 

Zarówno przedszkolaki, jak i ich opiekunowie ucieszyli się z otrzymanych materiałów wydawniczych, w tym kolorowego komiksu „Przygoda na wsi – zobacz co ci zagraża!” oraz materiałów edukacyjnych, które przyczyniają się do poszerzenia świadomości o bezpiecznych zachowaniach wśród najmłodszych.

autor: WN

GIP Przejdź do GIP Porady prawne