• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

10.03.2023

Szkolenie dla pracowników przedszkola w zakresie przeciwdziałania stresowi w pracy

10 maca 2023 roku odbyło się szkolenie dla pracowników Przedszkola nr 11 im. Jana Brzechwy w Tychach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji programu profilaktycznego „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”.

IMG-20230310-
 

W trakcie szkolenia koordynator programu przekazała wiedzę na temat stresu i innych zagrożeń psychospołecznych, inspirując pracodawcę, jak również uczestniczących w szkoleniu pracowników do rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem w pracy. Ponadto promowano przykłady dobrych praktyk, w tym w zakresie możliwych działań naprawczych. Pracownicy uczestniczyli w ćwiczeniach relaksacyjnych oraz otrzymali materiały do samodzielnego wypracowania odpowiednich dla siebie metod i sposobów do walki ze stresem, a także wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy o tematyce szkolenia.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia zostali poinformowani o możliwości skorzystania ze strony internetowej www.programyprewencyjne.pl oraz www.streswpracy.pl, na których znajdują się informacje dotyczące stresu, mobbingu oraz dyskryminacji.

autor: WN

GIP Przejdź do GIP Porady prawne