Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

W dniach 18 i 19 kwietnia 2024 r. w Wiśle odbędzie się XXIV edycja konferencji „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie”. Celem konferencji jest poprawa bezpieczeństwa pracy osób zatrudnionych w zakładach górniczych poprzez popularyzowanie wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz wymianę dobrych praktyk i wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Tematyka konferencji obejmować będzie takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo i higiena pracy w górnictwie, górnicze zagrożenia naturalne i techniczne, bezpieczeństwo powszechne, nowoczesne rozwiązania dotyczące maszyn i urządzeń górniczych, kwalifikacje i kształcenie kadr w przemyśle wydobywczym.

Podczas wydarzenia przewidziane jest wystąpienie specjalisty Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach na temat przepisów prawa pracy oraz planowane jest stoisko informacyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, na którym goście konferencji będą mogli uzyskać porady z zakresu prawa pracy, egzekwowania praw pracowniczych, zasad bhp, a także zapoznać się z materiałami wydawniczymi Państwowej Inspekcji Pracy.

Organizatorami wydarzenia są: Wyższy Urząd Górniczy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Główny Instytut Górnictwa.

Szczegóły na stronie:

Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie | Wyższy Urząd Górniczy (wug.gov.pl)

Szczegóły wydarzenia:

Data wydarzenia:
od 18 kwietnia 2024, godz. 10:00
do 19 kwietnia 2024, godz. 13:15

Strefa czasowa: (UTC+01:00)
ul. Bukowa 19 A, Wisła

Konferencje

Stacjonarne

Udostępnij:

Weź udział

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

Logo PIP

Menu