Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 9 listopada 2023
0:51 minut

9 listopada 2023 r. inspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach odwiedził gospodarstwa rolne w Boruszowicach, Brynku, Celinach i Ożarowicach w powiecie tarnogórskim w ramach programu „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”.

Celem wizyty było propagowanie wśród społeczności lokalnej zasad bezpiecznej i higienicznej pracy w gospodarstwie rolnym. Inspektor pracy odwiedził kilka gospodarstw rolnych, gdzie spotkał się z gospodarzami, udzielał porad odnośnie do prawidłowej organizacji pracy polowej.

Podczas wizyty omówiono także kwestię transportu rolniczego i właściwego używania maszyn rolniczych, a także sposobów unikania niebezpieczeństw i wypadków w związku
z wykonywaniem pracy na roli.

Program „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” jest skierowany do rolników indywidualnych oraz członków ich rodzin, a także studentów kierunków rolniczych. Dodatkowymi adresatami działań prewencyjno-promocyjnych są wszyscy przedstawiciele społeczności wiejskiej, w tym w szczególności osoby narażone na utratę życia lub zdrowia w związku z wykonywaniem pracy rolniczej.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu